|
I.
Könyvek, aprónyomtatványok
1.
Alexander Bernát: Spinoza. Élete,
munkássága, zsidóságához való viszonya. (Népszerű Zsidó Könyvtár 11.) (Budapest,
1921.) Eredeti keménykötésben. 79 o.
2000.-
2.
Alexandriai Philó: Mózes élete. Görögből
fordította Fischer Gyula pesti főrabbi. (Népszerű Zsidó Könyvtár) (Budapest,
1921.) Eredeti keménykötésben. 97 o.
2000.-
3.
Alexandriai Philo jelentése a Caius
Caligulánál járt küldöttségről. (Legato ad Caium) Schill Salamon fordítása.
IMIT kiadás, Budapest, 1896. XIII+100 o. Amatőr, félvászon kötésben.
2600.-
4.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Ágoston
Péter: A zsidók útja. A Nagyváradi Társadalomtudományi Társaság kiadása. A
szerző a zsidókérdés megoldását a beolvasztásban látta, melyet történelmi
eseményekkel és számadatok felhasználásával támaszt alá. (A könyv országszerte
nagy vitát váltott ki, s a 20. században ekkor tárgyalták meg először az úgynevezett
zsidókérdést.) Nagyvárad, 1917. Eredeti kötésben, gerincragasztás elengedett,
néhány lap kijár. 323 o.
3800.-
5.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Bethlen
Pál (szerkesztette): Numerus Clausus. A Magyar Zsidóság Almanachja kiadás.
Felvágatlan példány. Kissé viseltes, pecsétes. 164 o. + 2 o. korabeli reklámok.
3600.-
6.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Bereczky
Albert (református lelkész): A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen.
Budapest, 1945. Fűzve, 44 o.
2000.-
7.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Éliás
József (zsidó származású református lelkész): Vigyázat: szakadék! (A
zsidómentésről). Budapest, 1946. Hátsó borító hiányzik. 32 o.
2400.-
8.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Günther,
Hans F. K.: Rassenkunde des jüdischen Volkes (= A zsidó nép fajkutatása).
München, (1930-as évek). (A náci propaganda által támogatott „tudományos” mű,
sok képpel.) Eredeti keménykötésben, benne az eredeti borító lapjai. 352 + 8 o.
7000.-
9.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Halmi
Bódog: A zsidó gyerek. Budapest, 1922. A szerző kiadása. Borító hátoldal
hiánnyal, kissé megviselt példány. 132 o.
2000.-
10.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Komlós
Jenő: A zsidó fájdalom könyve. Számozott példány (a 11. számot viseli), az író
saját kezű aláírásával (1942. január)! (Budapest, 1942) Eredeti vászonkötésben,
a borító szakadt,
3000.-
11.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Korein
Dezső (ortodox zsidó közéleti személyiség, szombathelyi, majd pesti hitközségi
vezető, Pápa, 1870─Auschwitz, 1944): Mi az oka a zsidógyűlöletnek? Az
elfogulatlan keresztény közvélemény felvilágosítására. Budapest, 1935. 32 o.,
fűzve.
3800.-
12.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Luzsénszky
A(lfonz): Schulchan Arukh (Der gedeckte Tisch) Die vier Gesetzbücher der Juden.
(Leipzig, 1930-as évek) (A hírhedt magyar antiszemita szerző német nyelvű
munkája) A belső címlap után két levél beragasztva a szómagyarázatokkal (ezeket
a szerző Budapesten nyomtatta). 92 o.
6000.-
13.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS)
Schönberger, K. A.: „Ok nélkül gyűlöltek!”, vagy „Meddig tart a száműzetés?”
(Feinsilber Róbert kiadása.) Budapest, é.n. 16 o.
3000.-
14.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Simonyi
Jenő: A zsidók és az antisémita áramlat. Leroy-Bealieu 1893-ban, Párizsban
kiadott művének első magyar nyelvű fordítása. Franklin Társulat, Budapest,
1894. 177 o.
3000.-
15.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Stern Samu (a Pesti Izraelita
Hitközség és a Magyarországi Izraeliták Országos irodájának elnöke): A
zsidókérdés Magyarországon. Budapest, 1938. 82 o. fűzve.
2800.-
16.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Székely
Béla: Az antiszemitizmus és története. Budapest, 1936. Tábor kiadás. (Az író
nem csak a zsidógyűlöletről, hanem a zsidó öngyűlöletről is ír. Külön kiemelt
helyet foglal el a kötetben a magyarországi antiszemitizmus kérdése.) 383 o.
Eredeti kötésben, aranyozott fedéllel és gerinccel.
3600.-
17.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) A zsidók közéleti és gazdasági
térfoglalásának korlátozásáról szóló 1939. IV. törvénycikk és végrehajtási
rendeletei. Pongrácz Jenő összeállításában és jegyzeteivel. Budapest, 1939. 87
o. Kissé viseltes példány.
6000.-
18.
Asch, Schalom (= Sólem As, népszerű
jiddis író): A zsoltáros. (Történelmi regény.) Budapest, 1935. Tábor kiadás.
Eredeti vászonkötésben. 408 o.
2000.-
19.
Auerbach Éliás: A zsidó Palesztina. (Makkabea
könyvtár, a Cionista Joghallgatók Köre kiadványa.) Budapest, é.n. Kissé
viseltes, szakadt, javított példány, végén térképpel. 66 o.
1500.-
20.
Balla Erzsébet: József körút 79.
Dokumentum-regény a pesti Holocaustról. Tel-Aviv, 1964. Új Kelet kiadása. A
szerző által Beregi Oszkár színművésznek dedikált példány. 350 o. Hozzá
tartozik: Balla Erzsébet 3 gépelt, kézzel aláírt levele Beregi Oszkár számára.
2200.-
21.
Ballagi Ernő─Nádor Jenő: Zsidó
könyvek. Az Egyenlőség két nagy alakja. Közös művükkel próbálják bíztatni és
segíteni koruk zsidóságát, akkori problémáik megoldásában. Kritikák, cikkek,
novellák gyűjteménye. Budapest, 1921. Eredeti kiadás, kissé viseltes
lapszéllel. 110 o.
2600.-
22.
Bernstein Béla: 1848 és a magyar zsidók.
Az 1898-as kiadás szerzői kivonata, Jókai Mór előszavával, a végén a zsidó
honvédek névsorával. (Magyar Zsidó Könyvtár kiadása, Patai József
szerkesztésében.) Budapest, (19o6). Eredeti, fűzött példány, a gerincragasztás
elengedett. 84 o.
3000.-
23.
Bernstein Béla: Zsidó vallástan. A
középiskolák VII-VIII., a felsőkereskedelmi iskolák III-IV. osztályai részére.
A Nyíregyházi Zsidó Hitközség kiadása. Nyíregyháza, 1912. 105 o. Rengeteg
kézzel írt bejegyzéssel. Amatőr kötésben.
2200.-
24.
(BIBLIA) Mózes öt könyve. Héber és magyar
nyelven. Bécs, (1871). (Egy kötetben.) 350 o. Szép, díszes, kissé megfakult
borítóval. A gerinc belső ragasztása elengedett.
6000.-
25.
(BIBLIA) Szentírás. I-IV. kötet (Teljes)
Fordította és szerkesztette: Frenkel Bernát. Az első két kötetet E. M. Lilien,
a többit Benedek Kata illusztrálta. A szerző saját kiadása. Bécs, 1916. 254+344
o. (2 db.)
8000.-
26.
Blau Lajos (A budapesti Rabbiképző
Intézet rektora): A Biblia történeti szemlélete. Különlenyomat a
Hevesi-emlékkönyvből. Budapest, 1934. 14 o.
1200.-
27.
Blau Lajos: A zsidó vallás és a kultúra.
Szináj kiadás. (Népszerű zsidó vallási ismeretek tára sorozat.) Budapest, 1928.
A dolgozat két részből áll: I. A zsidó vallás viszonya a kultúrához. II. A
zsidó vallás kulturális hatásai. A könyv érdekessége, hogy ez a tanulmány volt
az első leközölt mű a sorozatban. 20 o.
2400.-
28.
Bolgár Mózes: A zsidó történelem mondái.
Az ősatyák. A Talmud és a különböző midrások költői anyagának antológiája az
író irodalmi szempontjai alapján. Illusztrált. Remény kiadás, Molnár Ernő
szerk. Budapest, 1921. Pecséttel és bejegyzéssel. 78 o. Eredeti kötésben,
gerinchiánnyal.
2000.-
29.
Bródy László (neves magyar zsidó költő,
ügyvéd): Nem kellenek már madarak. Versek. Budapest, (1939). A szerző által Gál
Endrének dedikált példány: 1939. március 7. Eredeti kötésben. 94 o.
1600.-
30.
Buchholz, Carl, August: Actenstükke die
Verbesserung des bürgerlichen Zustandes der Israeliten. (Adalékok az izraeliták
polgárosodási állapotának javításához) Stuttgard (!) und Türingen, 1815. (Az
aradi Biblioteca pecsétjével) Javított, eredeti kötésben. 157 o.
10.000.-
31.
Dán Róbert: Scheiber Sándor irodalmi
munkásságának bibliográfiája. Budapest, 1974. (Különlenyomat.) A szerző által
Pirnát Antalnak dedikált példány. 65 o.
1000.-
32.
D’elte: Összegyűjtött anekdoták. Szeged,
1912. Részint a zsidósággal, zsidókkal kapcsolatos viccek, tréfák gyűjteménye,
rajz illusztrációkkal. 73 o.
1200.-
33.
Dubnov, Simon: A zsidóság története az
ókortól napjainkig. Szabolcsi Bence fordítása és függeléke: A zsidóság
története Magyarországon. Budapest, (1935) Tábor kiadás, eredeti kötésben,
gerince aranyozott. 359 o.
2600.-
34.
Eötvös Károly: A nagy per. „mely ezer éve
folyik, s még sincs vége”. (A vérvádak és a tiszaeszlári vérvád története a
védőügyvéd szemszögéből.) I-III. kötet, teljes. Budapest, 1908. Révai testvérek
kiadása.
12.000.-
35.
Fényes Samu (író, szociológus, ügyvéd):
Tragédiák. A kötetben található írások tették híres színműíróvá a szerzőt.
Bécs, 1930. 348 o. Eredeti, díszes, színezett bőrkötésben.
2000.-
36.
Finkelstein, Louis: A modern ember lelki
világa. Zsidóságunk tanításai a lélek gyógyítására. Különlenyomat az ORE
(Országos Rabbiegyesület) Értesítőjének 1947. decemberi számából. Budapest,
1947. 17 o.
1200.-
37.
Franzos, Carl Emil: A pojáca. Regény két
kötetben. Menorah könyvkiadó. I-II, Budapest, é.n. 352+310 o.
2800.-
38.
Fürst Ilona: Dóczi Lajos, mint német író.
Egy zsidó nemzedék típusa. (Német Philológiai Dolgozatok) (Doktori
disszertáció.) Dóczi Lajos képével. Budapest, 1932. Ragasztott gerinccel 1o8 o.
1500.-
39.
Gáspár László: Mi, első Adolf. Ha a
németek győztek volna… Magyar Téka kiadás. Budapest, 1945. 256 o. Eredeti kötésben és borítóval.
2400.-
40.
Gemilasz Cheszed Jótékonysági Pénztár
Egyesület megalakulása alkalmából kiadott aprónyomtatvány, melyben a kassai
zsidó hitközség és más hivatalos szervekkel történt levelezés is megtalálható
az alapítás alkalmából. Levélírók: Brach Salamon kassai főrabbi, Samuel
Jungreisz rabbi, Eckstein főrabbi, Hercz Ignác, a hitközség elnöke és mások.
Kassa, (1933). 15 o. Magyar, héber és német nyelven. Gerincén a kapocsnál
rozsdás.
4000.-
41.
Goitein Éva─Schnabel
László─Szabó Ödön: Tiéd a föld. Budapest, 1940. A Keren Kayemet Leisrael
kiadása. Pályadíj nyertes mű. 36 o. Több képpel.
1500.-
42.
Goldberger Izidor (tatai rabbi, a
Holocaust áldozata lett): Chacham Chebi Budán. (Verses elbeszélés a török
hódoltság végén, Budán élt híres rabbi, Cvi Askenázi életéről.) A főhős
arcképével. Felújított kötésben, a szerző aláírásával, 5oo számozott példányból
a 230-as. (Tata, 1920-as évek). Franklin nyomda, Bp., 75 o. RITKA!
4800.-
43.
Gondos Margalit: Mindennek „Lady” az oka.
Kisregény. Haifa, 1964. (A hatnapos háború előtti időszakot mutatja be, az
írónő regényének szereplői segítségével. A szerző utószavával.) Eredeti
kötésben. 125 o.
1000.-
44.
Grosz Ernő─Mannheim Mór: Levelező
héber nyelv-tanfolyam. Nyelvkönyv, füzetekben postázva Fischer Arnold orvosnak
Budapestre. Összesen 40 lecke, végén csekély hiánnyal. Első kiadás! (1938-1939
között postázták Debrecenből Budapestre, 20 db.) Kissé viseltes állapotban.
6000.-
45.
Hatvany Lili (színdarab-, regény- és
elbeszélésíró): Noe bárkája. Szatíra három felvonásban (A bárónő e műve
1918-ban a Belvárosi Színházban bemutatásra került.) Budapest, 1918. Eredeti
kiadás, ragasztott gerinccel. 95 o.
1200.-
46.
Herzl Tivadar: Ősujország. Ha akarjátok,
nem mese… (Utópikus regény a modern Izraelről.) Budapest, (1938).
Gerincragasztása elengedett, egyes lapok kijárnak. 231+7 o. képmelléklet.
2400.-
47.
Hevesi Ferenc (székesfehérvári, majd
budapesti, később hollywoodi főrabbi, Hevesi Simon főrabbi fia): Szenvedés,
igazság. Tanulmányok. Székesfehérvár, 1928. 174 o. Restaurált példány, amatőr
kötésben.
2800.-
48.
(Hevesi Simon) Emlékkönyv dr. Hevesi
Simon pesti főrabbinak, papi működése negyvenedik évfordulójára. I-II.
(egybekötve magyar és héber rész.) 304+82 o. Fűzve.
3000.-
49.
Hirsch Sámson Rafael (frakfurti rabbi, a
modern ortodox vallási irányzat alapítója): Tizenkilenc levél a zsidóság felől.
Fordította: Fischer Fülöp dévaványai rabbi. Fuchs Mór nagyváradi rabbi üdvözlő
levelével a bevezetőben. Nagyvárad, 1909. Részben felvágatlan példány. 111 o.
3000.-
50.
(HOLOCAUST) Benoschofszky Ilona ─ Karsai
Elek: Vádirat a nácizmus ellen. Dokumentumok a magyarországi zsidóüldözés
történetéhez (1944. március 19.-október 15.) I-III. (Teljes!)
10.000.-
51.
(HOLOCAUST) F. Csillag Olga: Mert megtörtént a XX. században… Az
írónő hányattatásait írja le a Holocaust idején, fontos korabeli eseményekkel.
Budapest, 1969. Eredeti, vászonkötésben. 232 o.
2000.-
52.
(HOLOCAUST) Fedor Ágnes (neves költő és
újságíró): Sárga nárcisz. Egy marék vers 1939-45. (A szerzőnő a zsidóüldözés és
a Holocaust eseményeit versekben örökítette meg, amelyekhez a politikai
események magyarázatát is hozzáfűzte.) (Budapest, 1945.) Magyar Téka
kiadása. Eredeti kötésben. 47 o.
3600.-
53.
(HOLOCAUST) A tízhónapos tragédia.
Dokumentumok és újságcikkek a korabeli eseményekből és sajtóból. 1944. március
19-1945. január 20. (Szerkesztette): Gyenes István─Kiss Károly I-II. (Két
füzetben.) Budapest, (1945). 56+56 o. (2 db.) Eredeti borítóval. (2 db.)
3800.-
54.
(HOLOCAUST) Ják Sándor: Emberek a
máglyán. (regény) Budapest, 1959. Szász Endre rajzaival! 240 o. Aranyozott
gerinccel és borítóval.
1000.-
55.
(HOLOCAUST) Karsai Elek: „Fegyvertelen
álltak az aknamezőkön…” Dokumentumok a munkaszolgálat történetéhez
Magyarországon. I-II. kötet. MIOK kiadás Budapest, 1962. Kép, táblázat és egyéb
mellékletekkel. I. 575+XXX+8o. +
852+XXXI+22o. (2 db.)
12.000.-
56.
(HOLOCAUST) Lévai Jenő: Endre László, a
magyar háborús bűnösök listavezetője. Budapest, 1945. 112 o. új, keménytáblás
kötésben, felkasírozott eredeti borítóval.
3600.-
57.
(HOLOCAUST) Lévai Jenő: Fekete könyv a
magyar zsidóság szenvedéseiről. Hivatalos iratok alapján készült beszámoló a
szegedi ellenforradalommal kezdődő és az Auschwitz-cal lezáródó időszakról.
(Budapest, 1946.) 320 o. RITKA!
4000.-
58.
(HOLOCAUST) Lévai Jenő: A fekete SS
„fehér báránya”. (Kurt Becher, Himmler egykori kegyence, Adolf Eichmann
bizalmas barátja, náci tömeggyilkos, a magyar gazdasági élet kirablója.)
Budapest, 1966. 191 o. + 16 o. képanyag.
3600.-
59.
(HOLOCAUST) Lévai Jenő: Zsidó sors
Magyarországon. (Budapest, 1948) Magyar Téka kiadás. A magyarországi Holocaust
leírása részletes adatokkal. 479 o. Eredeti kötésben. RITKA!
6000.-
60.
(HOLOCUST) Munkácsi Ernő: Hogyan történt?
Adatok és okmányok a magyar zsidóság tragédiájához. Budapest, 1947. A szerző
előszavával és ajánlásával. 252 o. Eredeti kötésben és borítóval.
3600.-
61.
(HOLOCAUST) Munkaszolgálatos kézikönyv.
Szerkesztette: dr. Bereznai Aurél. Budapest, 1940. 176 o. Hozzá tartozik:
levelezőlap, melyen az olvasó visszaküldhette megjegyzéseit a kiadvánnyal
kapcsolatban. Eredeti, fűzött példány.
4000.-
62.
(HOLOCAUST) Palásti László: A bori
halálút regénye. (Egy túlélő újságíró beszámolója a bori haláltáborról.)
Budapest, 1945. Tulajdonosi bejegyzéssel. 94 o. Eredeti kötésben.
3000.-
63.
(HOLOCAUST) Szűts László: Bori garnizon.
(Budapest, 1945.) Borító, kötés nélkül, amatőr pótlással, kézzel pótolt
felirattal. 167 o. Egyes kijáró lapokkal.
2000.-
64.
(HOLOCAUST) Te vagy a tanú! Ukrajnától
Auschwitzig. (A magyarországi Holocaust enciklopédikus feldolgozása számos
adattal és fotóval. Szerkesztették: Pór Dezső és Zsadányi Oszkár. Nagybaczoni
Nagy Vilmos nyugalmazott honvédelmi miniszter előszavával.) Budapest, 1947
(Alapvető mű a magyarországi holocaustról!) Eredeti keménykötésben,
képillusztrációkkal. 483 o.
8000.-
65.
(HOLOCAUST) Vihar Béla: Sárga könyv.
Adatok a magyar zsidóság háborús szenvedéseiből. 1941-1945. Sraga Weil
rajzaival! Budapest, (1945.) Hechaluc kiadás. 215 o. Eredeti, első kiadás,
megerősített gerinccel.
4000.-
66.
Igazságot a felvidéki zsidóságnak! (A
szlovákiai magyar nyelvű zsidóság harca a magyar érdekekért és kultúráért.)
Budapest, 1939. 64 o.
4000.-
67.
(IMAKÖNYV) Magyarra fordított imakönyv
izraeliták számára. Héber és magyar nyelven. Bécs, 1895. 432 o. Csontfedeles,
szép rézveretes kötésben, réz csattal, aranyozott lapszéllel.
20.000.-
68.
(IMAKÖNYV) Magyarra fordított imakönyv
izraeliták számára. Héber és magyar nyelven. Budapest, 1898. 432 o. Hibátlan
egészbőr kötésben, réz és gyöngyház verettel, gyöngyházzal díszített réz
csattal, aranyozott lapszéllel, eredeti selyemmel bélelt tokjában. (A címlappal
szemközt születési bejegyzésekkel: Zenta, 1903., Szeged, 1911.)
24.000.-
69.
(IMAKÖNYV) Gebete der Israeliten.
Übersetzt und mit erklärenden Anmerkungen versehen von I. N. Mannheimer. Wien,
1903. 463 o. Hozzákötve: Andachtsbuch. Deutsche Gebete… M.N. Stern Wien, 1903.
32 o. Csontfedelű, aranyozott, réz csatos és veretes, hibátlan kötésben,
eredeti dobozában.
20.000.-
70.
(IMAKÖNYV) Izrael könyörgései iskolai és
magánhasználatra. Fordította Füredi Ignácz. Budapest, (1930-as évek).
Aranyozott díszkötésben, színezett lapszéllel. Az előzékén a miskolci Orth.
Izr. Anyahitközség kéziratos ajánlásával, Földes András Bar micvája alkalmából,
a hitközségi elnök aláírásával: 1943. szept. 490 o.
1500.-
71.
(IMAKÖNYV) Kiss Arnold: Mirjam. Imádságok
zsidó nők számára. Tulajdonosi bejegyzésekkel. Budapest, (1906). Eredeti
hibátlan bőrkötésben, különleges, aranyozott szélű borítóval, füllel és
aranyozott lapszéllel. 558 o.
4600.-
72.
Jahn, Johanne: Grammatica linguae
Hebraicae. Harmadik kiadás. Bécs, 1809. A hátsó borítón belül kinyitható
táblázattal. 504 o. Kissé megviselt állapotban.
26.000.-
73.
Kaiserling (Mór), Moritz (budapesti
főrabbi): Biblioteca Espanola-Portugueza-Judaica. Bibliográfiai lexikon a
spanyol-portugál irodalomhoz. Alapvető mű a szefárd kultúra és irodalom
vizsgálatához! (A szerző által Bacher Vilmosnak dedikált példány: 1889. dec.
16). Strasbourg, 1890. Nyelvtani résszel. Budapest, 1889. XXI+155+24 o.
Eredeti, kissé kopottas kötésben. RENKÍVÜL RITKA!
22.000.-
74.
Katona József (a Dohány utcai templom
főrabbija): A 90 éves Dohány-utcai templom. + Grünvald Fülöp-Naményi Ernő:
Budapesti zsinagógák. (együtt). Budapest, 1949. Az Országos Magyar Zsidó Múzeum
kiadása. 32 o.
4000.-
75.
Katona József: Mártírláng. Imák a zsidó
vértanukért. A Pesti Chevra kiadása. (Budapest, 1948) A kiadó előszavával.
80+XIV o. Eredeti puhakötésben.
2400.-
76.
Kecskeméti Ármin (mártírhalált halt makói
főrabbi, a szegedi egyetem magántanára): A zsidók egyetemes története a
babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig. I-II. (Az Izraelita Magyar
Irodalmi Társulat kiadványai 17-18.) Budapest, 1927. Eredeti aranyozott, kissé
kopott egészvászon kötésben. (2 db.)
20.000.-
77.
Kecskeméti Lipót (nagyváradi főrabbi):
Egy zsidó vallás van-e, több-e? A szerző saját előszavával, melyben felsorolja
azon indokait, miért volt szükséges a könyv megírása, ezzel egy időben minden
felelősséget magára hárít: „… nem eszköz vagyok, hanem gondolkodásomnak szabad
ura és a könyv szellemének egyedüli felelőse.” Nagyvárad, 1913. 213 o.
3000.-
78.
Kiss Arnold (veszprémi, majd budai
főrabbi, író és költő): A fekete Horovitz és más elbeszélések. Remény könyvek
sorozat. Budapest, é.n. (1920-as évek) Eredeti, kissé viseltes kötésben. 8o
o.
1500.-
79.
Kiss Arnold: Sámuel Hanagid Ibn Nagdéla
(A középkori spanyol zsidó költő, hadvezér, miniszter élete és művei).
(Népszerű Zsidó Könyvtár sorozat) Budapest, (1921). Eredeti keménykötésben. 69
o.
2200.-
80.
Kiss Arnold: Ifjak és öregek. Novellák. (Magyar Zsidó Könyvtár
sorozat, szerkesztette Patai József) Budapest, é.n. (1910-es évek). Eredeti,
fűzött példány. 82 o.
2000.-
81.
Kiss József (magyar zsidó költő, A Hét főszerkesztője): Mese a varrógépről. (Baditz Ottó rajzaival)
Budapest, 1884. Eredeti, gyönyörű, aranyozott kötésben és lapszélekkel,
kopottas gerinccel. Az utolsó néhány oldal kijár. 91 o.
2800.-
82.
Kiss József újabb költeményei. 1883-1889.
A költő arcképével Budapest, 1891. Eredeti félbőr kötésben, aranyozott
gerinccel, borítóval és lapszéllel. Néhány oldal kijár. 143 o.
2400.-
83.
Klein Miklós: Papi tekintet. Székfoglaló
beszéd. „Elmondottam a budai hitközség lágymányosi templomában, 1948.
szeptember hó 30-án.” Budapest, 1948. 14 o. RITKA APRÓNYOMTATVÁNY!
4000.-
84.
Komlós Aladár (író, költő,
irodalomtörténész): Himnusz a mosolyhoz. Versek. A kötet két részből épül fel:
”Himnusz a mosolyhoz,” és „A bennszülött” címmel. Tábor kiadás. Budapest, 1941.
46 o. Eredeti, kissé megviselt szélű példány.
1200.-
85.
Korein Dezső (ortodox zsidó közéleti
személyiség, szombathelyi, majd pesti hitközségi vezető, Pápa,
1870─Auschwitz, 1944): Gondolatok és epizódok. (Emlékek és humoros zsidó
történetek) „Hittestvéreimnek ajánlva”. A szerző fényképével és zárszavával. Budapest,
é.n. (1930-as évek). 102 o. Eredeti kötésben.
3800.-
86.
Krausz Simon (bankár, botrányhős):
Életem. Emlékiratok. Az író aláírásával a belső címlapon. Cserépfalvi kiadó.
Budapest, 1937. Eredeti, kissé kopott félbőr kötésben. 356+4 o.
2800.-
87.
Láczer Dénes: Szináji tűzvarázs.
Hitszónoklatok. 25 éves hitszónoki pálya beszédeinek válogatása. Budapest,
(1941). „Pistának szeretettel Dénes” dedikációval.144 o. Eredeti
keménykötésben. RITKA!
3600.-
88.
Lázár István: Eszter. Napkeleti történet.
Budapest, 1915. Eredeti, félvászon kötésben. 2o8 o.
2000.-
89.
Lázár Lajos: Palesztina. Budapest,
(1935). Sok képpel illusztrált kiadvány, aranyozott gerinccel. 248 o.
1800.-
90.
Lichtheim, Richard: A zsidókérdés
megoldása. Lukács Leó fordítása. Makkabea könyvtár, a Cionista Joghallgatók
Köre kiadásában. Budapest, é.n. Viseltes, szakadt példány. 68 o. RITKA!
2600.-
91.
Löw Immánuel (szegedi főrabbi,
világszerte ismert tudós, 1850─1944): A mi zsinagógánk. Jubiláris beszéd.
(A szegedi zsinagóga avatásának 25. évfordulója alkalmából.) (Az utolsó oldalon
a részletes műsor is megtalálható.) Szeged, 1928. 7 o. RITKA APRÓNYOMTATVÁNY!
3000.-
92.
Löwinger Adolf: Der Traum in der
jüdischen Literatur (Álom a zsidó irodalomban) Doktori disszertáció. RITKA!
Leipzig, 1908. 35 o. Megerősített gerinccel.
4000.-
93.
Lőwinger Sámuel (A budapesti Rabbiképző
Intézet igazgatója): Hagyományos irodalmunk fejlődése a görög-zsidó
kultúrkapcsolatok tükrében. Guttmann Mihály (1871-1942) helye a zsidó
szellemtörténetben. Budapest, 1943. 29 o.
1500.-
94.
Magyar C’enoh – Urenoh (Mózes öt
könyvének legendás zsidó magyarázata.) Jiddisből fordította: Büchler Zsigmond,
(alberti-irsai főrabbi). Dunaszerdahely, 1928. Szép, amatőr kötésben, színes
lapszélekkel. 573 o.
4000.-
95.
Magyar Hadviselt Zsidók Aranyalbuma. (Az
I. világháborúban részt vett zsidó katonák és kitüntetett hősök emlékalbuma,
díszkötésben, fényképeikkel és adataikkal.) Budapest, 1940. Aranyozott véset,
egészvászon díszkötésben, a könyvjelzőre helyezett nyomtatott címjegyzékkel.
466+80 o.
18.000.-
96.
A Magyar Zsidó Hadi Archívum Almanachja
1914-1916. Szerkesztették: Hevesi Simon─Polnay Jenő─Patai József.
Budapest, 1916. Szecessziós kiadvány az I. világháború zsidó hőseiről, irodalmi
művekkel, dokumentumokkal és művészeti mellékletekkel, finom, famentes papíron,
eredeti kötésben. 160 o.+ műmellékletek.
6000.-
97.
Makai Emil: Margit. Költemények. Singer
és Wolfner kiadó. Budapest, 1895. Szép, illusztrált kiadás amatőr kötésben. 1o6
o.
2000.-
98.
Makai Emil munkái. Sajtó alá rendezte
Molnár Géza. I-II. (Az I. kötet címe: Mi ketten, II. kötet címe: Zsidó költők.)
Budapest, (1911). Az első kötet a szerző fényképével illusztrált. Mindkét kötet
eredeti kötésben. (2 db.) XIII+333 és 348+VII o.
5000.-
99.
Mann, Thomas: Walsungvér testvérek. Fenyő
László fordítása. (Budapest), 1937. A makói Orthodox Népiskola pecsétjével. 94
o. Eredeti, fűzött példány, borító hiánnyal.
2200.-
100.
A Miskolci Ortodox Izraelita Hitközség
Alapszabályai. Miskolc, 1881. 24 o. Jó állapotban lévő nyomtatvány. RITKA
APRÓNYOMTATVÁNY!
4000.-
101.
Mermelstein Endre: Jákob végrendeletének
agadái. Budapest, 1941. Bölcsészdoktori értekezés. 32 o.
3000.-
102.
…A mi utunk,… igazságunk! (Írások az
erdélyi zsidóság történetéből.) Összeállította Mezey Sándor. Nagyvárad, 1943
(?). 207 o. Amatőr kötésben.
4000.-
103. Molnár Ernő: Zsidó mondák és legendák. (Remény ezüstkönyv)
Budapest, 1937. 47 o. 1800.-
104.
Molnár Jenő Antal: Két világ. Regény,
korrajz. Az 1939 és 1944 közötti időszakot mutatja be egy lány tragikus sorsán
keresztül. Budapest, 1945. (!) 244 o. Eredeti kötésben és borítóval. Dokumentum
értékű mű!
3000.-
105.
Munkácsi Ernő (művészettörténész, a pesti
hitközség főtitkára, Munkácsi Bernát nyelvész fia): Corpus Inscriptionum
Judaicarum. Az ókori zsidóság feliratos történeti forrásai. A Vatikán
kiadásában! (Különlenyomat a Libanon 1940. 3. és 4. számából.) 15 o.
4000.-
106.
Munkácsi Ernő: Római napló. (Múlt és Jövő
kiadás) (Budapest, é.n.) Az ókori Rómába betelepített zsidóság története az
olasz fasizmus idejéig. Fűzve, sok képpel. A fűzés néhány helyen meglazult. 87
o.
4600.-
107.
Németh Andor (író, irodalomtörténész,
József Attila barátja) (gyűjtése): Zsidó írók. 18 remek elbeszélés. (Tábor
kiadás) Budapest, (1935). 319 o. Eredeti gerinccel, cserélt borítóval. Kitűnő
összeállítás!
3200.-
108.
Neumann György (a budapesti Rabbiképző
hallgatója, később, Nádor György névvel, budapesti, kölni, majd oxfordi
filozófiaprofesszor): Pesszimizmus a Biblia világnézetében. Budapest, 1943.
Bölcsészdoktori értekezés! 120 o. Eredeti, fűzött példány.
2000.-
109.
Neuwirth Imre: Eszter. (A zsidó
vallástanár regénye a spanyol zsidókról kiűzetése előtt.) Kisfaludy Műintézet
kiadása, Győr, é.n. Színes iniciálékkal. 352 o. Eredeti, fűzött kiadás. 2000.-
110.
Pap Károly: Zsidó sebek és bűnök. Különös
tekintettel Magyarországra. Budapest, 1935. Fűzve, 87 o.
3000.-
111.
Patai József (író, műfordító, a Múlt és
Jövő szerkesztője): A Biblia képekben. Klasszikus és modern mesterek
remekművei. Budapest, é.n. (1930-as évek) Múlt és Jövő kiadás. 240 o. Eredeti
díszkiadás, felkasírozott belső címlappal.
5000.-
112.
Patai József: Héber költők. Szemelvények
az új-héber költészetből. (Magyar Zsidó Könyvtár sorozat, szerkesztette: Patai
József) Budapest, é.n. Eredeti, fűzött példány, kissé szakadt, sérült
borítóval. 8o o.
1800.-
113.
Patai József: Herzl. (Díszkiadás, Herzl
Tivadar, Izrael Állam megálmodójának életéről.) A szerző aláírásával. 100
illusztrációval, Herzl és édesanyja képével. Eredeti, aranyozott, kissé
viseltes vászonkötésben. 367 o.
4000.-
114.
Pataky Arnold: A bibliai Jeruzsálem az
ásatások megvilágításában. I-II. (A Szent István Akadémia
Hittudomány-Bölcseleti Osztályának Felolvasásai.) Budapest, 1918-1924. (2 db.)
4000.-
115.
A
prágai gettó hét évszázada képekben. Cseh, német, angol, orosz és francia
nyelvű bevezetővel és fekete-fehér képekkel. Eredeti, színes borítóval. Prága, 1969.
2000.-
116.
Pollák Miksa (soproni rabbi, Pap Károly
író édesapja): Tompa Mihály és a Biblia. IMIT kiadás. Budapest, 1912. 194 o.
Félvászon, amatőr kötésben. 3200.-
117.
Ráth Mózes: A héber nyelv tankönyve.
Iskolai és magántanulásra kulccsal és szójegyzékkel. Bevezetés az irodalomba.
Első rész. Wien, 1920. A szerző előszavával. Anton Rosenzweig (Kolozsvár)
tulajdoni pecsétjével. Felújított kötésben, amatőr gerincjavítással. 188+188 o.
(együtt)
2400.-
118.
Remy, Nahida: A zsidó asszony. Nagyvárad,
1894. 201 o. Eredeti, viseltes kötésben.
4000.-
119.
Rosenfeld, Morris (jiddis költő)
költeményei. Fordította Kiss Arnold. +Kiss Arnold saját költeményei. Ezért a
kötet két részből áll: (a,) Ghetto-dalok M. Rosenfeldtől: I, A munka dalai. II,
Népem dalai. III, Az élet dalai. (b,) A pap hárfája. Kiss Arnold versei.
(Budapest, 1903). A szerző előszavával. 221 o. Eredeti, aranyozott
vászonkötésben.
3800.-
120.
Rosty, Nicolao: Ritus ac mores
Hebraeorum. (= A zsidók erkölcse és szokásai). Nagyszombat, 1758. (!) 276 o.+2
o. hibák jegyzéke. Szép, amatőr keménykötésben.
30.000.-
121.
Salamon Mihály: „Keresztény” voltam
Európában. Pesti riportregény a nyilas időkből. Tel-Aviv, é.n. (1940-es évek
vége?) „Népünk” kiadása. 220 o.
2000.-
122.
Sáros László─Váli Dezső: Tanú ez a
kőhalom. Zsidó temetők Közép-Európában. (Csehországban, Szlovákiában,
Lengyelországban Magyarországon és Romániában) Raj Tamás bevezető tanulmányával
és képmagyarázataival. (Budapest,) 1993. Magyar és angol nyelven, sok képpel.
149 o. 2200.-
123.
Schön Dezső: A jeruzsálemi per. (Az
Eichmann-per) Tel-Aviv, 1962. 416 o.+31 o. képmelléklet. Eredeti, jó állapotú
keménykötésben.
2000.-
124.
Sós Endre (újságíró, 1957 és 1966 között
országos hitközségi elnök): Európa drámája. (Budapest, 1936) 147 o.+ 4 o.
irodalomjegyzék. Eredeti puhakötésben, néhány lapja kijár.
3000.-
125.
Sós Endre: Három mártír. Jaures, Somogyi,
Matteotti. Budapest, 1945. Eredeti kötésben 6o o.
2000.-
126.
Sós Endre: Tanúvallomás. A MIOK (= Magyar
Izraeliták Országos Képviselete) kiadása. Budapest, 1962. A szennycímlapon az
író kézzel írt soraival: „Özv. Klein Bernátnénak, Mohácsi Jenő barátom
édesanyjának kézcsókkal és tisztelettel. 1962.V.31. Sós Endre” 41o o. Eredeti
keménykötésben.
2400.-
127.
Talmudi történetek. (Összeállította:
Drexler Dezső) Remény kiadás. Budapest, 1930. 30 o. fűzve, megerősített
gerinccel.
2000.-
128.
Thein, Sal(omon): Der Talmud, oder das
Prinzip des planetarischen Einflusses nach der Anschauung des Talmuds. Prag,
1874. Sir Moses Montefiore-nak írt előszóval. Tulajdonosi pecséttel. 80 o.
Amatőr keménykötésben.
6000.-
129.
Ujjasi, Farkas: Geschichte der Juden. I.
Alterthum. (A babilóniai fogságtól a római fennhatóság koráig terjedő
időszakról.) Pressburg (= Pozsony, ma Bratislava, Szlovákia), 1874. Amatőr
kötésben, viseltes állapotban. 436 o.
4000.-
130.
Vidor Pál (budai rabbi, a holocaust
áldozata lett): A szombat könyve. Olvasmányokkal, képekkel, kottákkal. Magyar
Zsidók Pro Palesztina Szövetsége kiadás. (Javne könyvek 8.) Amatőr kötésben.
Budapest, é.n. (1942) 152 o.
2200.-
131.
Venetianer Lajos (újpesti főrabbi,
Rabbiképző Intézet professzora): A magyar zsidóság története. A honfoglalástól
a világháború kitöréséig különös tekintettel gazdasági és művelődési
fejlődésére. Budapest, 1922. Dedikált példány: „Nagyságos dr. Szarka Lajos
ügyvéd úrnak kiváló tisztelettel, Budapesten 1922. IX/12. Venetianer Lajos.”
Eredeti, fűzött példány. 488 o.
8000.-
132.
Versek a zsidóságról. Komlós Aladár
antológiája. Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége kiadása. (Javne könyvek
16.) Budapest, é.n. (1943). A verseket magyar, jiddis, héber, angol, francia,
német költők írásaiból válogatták. Amatőr kötésben. 2o2 o.
1800.-
133.
Wassermann, Jakob: A Maurizius-ügy.
Regény. Molnár Ákos fordítása. Budapest, é.n. (1930-as évek) I-II. kötet.
(Egybekötve.) Eredeti kötésben. 288+296 o.
1600.-
134.
Zarek, Otto (német zsidó író, Kossuth
Lajos életrajzírója: Moses Mendelssohn (A nagy német zsidó filozófus, közéleti
személyiség élete és művei). Tábor kiadás. Budapest, (1936). Eredeti
keménykötésben, aranyozott, bőr gerinccel.
352 o.
1600.-
135.
Zsidó antológia. (27 héber és jiddis
novella magyar fordítása.) Szerkesztette: Frischmann Henrik. Satu-Mare (=
Szatmárnémeti), (1930-as évek). 173 o. Felújított kötésben.
3000.-
136.
Zsidó diákok könyve. Gyűjtemény. I. Mezey
Ferenc: Rajzok a magyar zsidó életből. II. Rubinyi Mózes: Kiss József. III.
Sebestyén Károly: Makai Emil. A Népszerű Zsidó Könyvtár kiadása. Budapest, é.n.
(1920-as évek). Eredeti vászonkötésben, aranyozott borítóval. 46+47+49 o.
2000.-
137.
Zsidó diákok könyve 5676-1916.
Történelem, legendák, elbeszélések, versek, regény és képmelléklet hogy az
olvasó „… jó magyar és lelkes zsidó…” legyen. Budapest, 1916. A Makabi Hacair
pecsétjével. 163+14 o. Eredeti, felújított kötésben, új, amatőr gerinccel.
2000.-
138.
Zsinagógai Útmutató. Kiadta a XXII.
Izraelita községkerület elöljárósága, Löw Immánuel főrabbi szakmai
irányításával. Szeged, 1936. 28 o.
|