#1-111 - Könyvek, aprónyomtatványok
A feltüntetett kikiáltási árak
forintban értendők.
1 USD = 280 HUF
1.
Áchád Háám: Válaszúton. Válogatott
tanulmányok. (A kultúrcionizmus irányzata legjelentősebb képviselőjének
írásai.) Budapest, (1943. ?) (Javne könyvek) A Magyar Zsidók Pro Palesztina
Szövetsége kiadása. (javított gerinccel.) 162 o.
1.600,-
2.
Ackermann, Fourerio: Introductio in
Libros Sacros veteris foederis Bécs, 1825. (Eredeti félbőr kötésben.) 398 o.
15.000,-
3.
Agnon, S(muél) J(oszéf) (Nobel-díjas
izraeli héber író): Tengerek szívében (Három elbeszélés) (Javne könyvek)
A Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége kiadása. Budapest, (1941. ?) (kissé
sérült gerinccel) 130 o.
1.600.-
4.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Berliner Hugó: Zsidókérdés a Szentírás
megvilágításában. Kiadja a Keresztény Gyülekezet. (Budapest, é.n., 1940 körül)
24 o. foltos.
2.000,-
5.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Földes D. Dezső: Széljegyzetek az
úgynevezett zsidókérdéshez. Budapest, 1938. 61 o. foltos borítóval. 3.600,-
6.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Gombó Iván: Zsidókérdés?
Budapest, (é.n., 1939 ?) 88 o.
eredeti, papír kötésben.
3.600,-
7.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Komlós Jenő: A zsidó fájdalom könyve.
Budapest, 1939. 175 o. (új, szép
kötésben, bejegyzéssel)
3.200.-
8.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) A Pesti Izraelita Hitközség Elöljárósága
nyomtatott folyamodványa gróf Bethlen Istvánnak, Magyarország miniszterelnökének,
a zsidóellenes sérelmek feloldása ügyében. Budapest, 1925. (3 o.)
6.000,-
9.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Sós Endre: Becsapott ajtók előtt. A
magyar zsidóság sorskérdései. (Napjaink zsidó problémái 1.) 35 o. foltos
állapotban. 2.000,-
10.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Szabó Imre (a Budapesti Református
Egyházmegye esperese) : Az antiszemitizmus hatása a zsidóságra. Budapest,
1934. (a skót misszió kiadása) 8 o.
1.500,-
11.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Stern Samu: A zsidókérdés
Magyarországon. Budapest, 1938. A Pesti Izraelita Hitközség kiadása. 32 o. (amatőr
kötésben).
3.000.-
12.
(ANTISZEMITIZMUS, ZSIDÓKÉRDÉS) Védelmünkben. Vezércikkek, tanulmányok,
vitacikkek (a zsidókérdésről). Szerkeszti: Lévai Jenő. Budapest, 1942.
Zsidómagyarok Családi Könyvtára kiadása. 208 o. Amatőr kötésben, az
eredeti borító felkasírozva.
4.000.-
13.
Beöthy Leó: Júda, Izrael és Aram. Történelmi tanulmány.
(Az MTA felolvasó estjén hangzott el.) Budapest-Arad, 1874 (korabeli
amatőr félbőr kötésben). 86 o.
5.000,-
14. Balla Ignác: A Rotschildok. II. kiadás Budapest, 1914. Singer és Wolfner „Karrierek” sorozatában. (Eredeti kötésben, az egyik szennycímlap hiányzik) 219 o. 2.400,-
15.
Beregi Ármin: Isten árnyékában (regény a modern izraeli települések
alakulásáról, személyes élmények alapján, számos korabeli fotóval)
I-II. (egybekötve). Budapest, 1933. 242 + 251 o. (Eredeti, kiadói kötésben)
2.600,-
16.
Bettauer, Hugó: A kitaszított (Das blaue Mal) regény. Budapest,
(1926).(Életmű sorozat, eredeti, díszes kötésben, a borítón DM
monogrammal.). 192 o.
2.000,-
17.
Bettauer, Hugó: Nagyváros zsidók nélkül (Die Stadt ohne Juden) regény.
Budapest, (1926). 128 o. (Életmű sorozat eredeti, díszes kötésben, DM
monogrammal a borítón.)
2.000,-
18.
A Biblia legszebb könyvei I-IV.: 1.,Énekek éneke (Kiss Arnold fordítása),
Rúth (dr. Molnár Ernő bevezetésével) és Siralmak (Hevesi Simon fordítása
és bevezetője) 101 o. 2., Kohelet (Kecskeméti Ármin bevezetőjével), Eszter
(Pfeiffer Izsák fordításában és bevezetőjével).
88 o. 3-4., Jób (drámai költemény, a bibliai eredetinek verses
feldolgozása és műfordítása, Kiss Arnoldtól 67 + 63 o. 4 db. (Mind a négy
kötet eredeti díszkötésben, dúsan díszített, aranyozott borítóval és
gerinccel, színezett lapszéllel, illusztrációkkal jelent meg.)
10.000.-
19.
Cohen, Israel: A cionizmus története 1860-1945. I. füzet precionista
korszak, Herzl kora. (Több nem jelent meg). Budapest, 1946 Gordonia Macabi
Hacair Cionista-Szocialista Ifjusági Mozgalom Magyarországon kiadása. (Stencilezett
belső kiadvány) 63 + 6 o. 3.000,-
20.
Csillag Máté: Zsidó anekdoták kincsesháza. Budapest, 1925. I. kiadás.
208 o. (Amatőr kötésben, az eredeti borító felkasírozva)
3.000,-
21.
Dávid Ferenc: A soproni ó-zsinagóga + Sedlmayr János: A soproni ó-zsinagóga
helyreállítása. Budapest, 1978. (A Magyarországi Zsidó Hitközségek Monográfiái.
8.) Sok képpel. 175 o.
2.400,-
22.
Deutsch Henrik: Mózes öt könyve I-V. (egybekötve). (Kétnyelvű kiadás,
nyelvtani és tartalmi magyarázatokkal) Budapest, 1887. I. kiadás!! (Kiadói félbőr
díszkötésben, aranyozott lapszéllel.)
8.000,-
23.
Dubnov, Simon: A zsidóság története az ókortól napjainkig.
(Szabolcsi Bence fordítása és függeléke: A zsidóság története
Magyarországon.) Budapest, (1941). Tábor kiadás, eredeti kötésben. 359
o.
2.600.-
24.
(EMANCIPÁCIÓ) Kovács Károly: A jó Alkotmány és zsidó emantipatio.
Iránycikkek. Pest, 1861. RITKA! 28 o.
10.000,-
25.
(EMANCIPÁCIÓ) Az emancipáció múltja és jövője. Négy tanulmány.
Írták: Marton Ernő, Kasztner Rezső, Róth Siegfried, Junger József. Kolozsvár,
1942. Fraternitas kiadás, 108 o.
3.000,-
26.
Erdélyi Lajos: Régi zsidó temetők művészete. Bukarest, 1980. (Kötve,
eredeti borítóval).103 + 34 o.
2.600,-
27.
Faulhaber, Michael (bíboros, müncheni érsek): Zsidóság, Kereszténység,
Germánság. Budapest, 1934. Káldor könyvkiadó. 127 o.
3.000,-
28.
Fenyő László: Elveszett évek (versek). Budapest, 1926. (Dedikált példány:
„Szántó Andrásnak igaz tisztelettel Fenyő László 1927 márc.”) 93 o. (Eredeti
papírkötésben.)
3.000,-
29.
Flesch Ármin (mohácsi főrabbi): A zsidó. (A zsidó vallás bemutatása
bibliai, közösségi, családi és társadalmi szempontból.) Mohács, 1908 (!)
365 o. (Amatőr kötésben, az eredeti borító felkasírozva)
3.000,-
30.
Frisch Ármin: Szemelvények a Biblia utáni zsidó irodalomból (Patai József
versfordításaival) I. kiadás. Budapest, 1906. 409 o. (Szép, amatőr kötésben) 3.200,-
31.
Frischmann Henrik: Zsidó antológia. A legszebb zsidó elbeszélések
gyűjteménye. A Zsidó Jövő kiadása. Satu-Mare (Szatmárnémeti, 1920-as évek).
173 o. (Eredeti, papírkötésben).
3.000,-
32.
Goldziher Ignácz: Az iszlám. (Tanulmányok a muhammedán vallás története
köréből) Budapest, 1881. MTA kiadás (szép, amatőr, félbőr kötésben)
412 + XI o.
6.000,-
33.
Gordon, A. D.: A munka prófétája. (A.D. Gordon írásai) Budapest,
1948. ( Gordonia-Makabi Hacair Cionista-Szocialista Ifjúsági Mozgalom kiadása)
A. D. Gordon portréjával. Fűzve, borítója szakadt.
159 o.
1.800,-
34.
Grózinger M. József: A jiddis nyelv pszichológiája. Budapest, 1936.
(Libanon Füzetek 3.) 12 o.
1.600,-
35.
Guttmann Mihály: A zsidó vallás univerzalizmusa. Budapest, 1928. (Szináj.
Népszerű Zsidó Vallási Ismeretek Tára. III.) 28 o.
1.800,-
36.
Hajdu Miklós: Szeniczei Savuot. A Hónig-Hőnig- és Back- család történetéből.
Budapest, 1939. Múlt és Jövő kiadása. 105 + 8 o. (A szlovákiai magyar zsidóság
egyik tragikus eseményének, egy vérvádnak a krónikája és több család története.)
(Eredeti kötésben.)
4.000,-
37.
(HEVESI SIMON Emlékkönyv dr. Hevesi Simon pesti vezető főrabbinak,
papi működése negyvenedik évfordulójára. I-II. (magyar és héber rész,
egybekötve) 304+82 o. (Eredeti, félbőr kötésben)
4.000,-
38.
Hevesi Simon: Dalalat Alhairin. Majmoni útmutatójának ismertetése.
Budapest, (1930-as évek). 188 o. (Eredeti, félbőr kötésben, kézzel számozott
és a szerző által aláírt példány.)
4.600,-
39.
Hevesi Simon-Blau Lajos-Weisz Miksa: Etika a Talmudban I-II. (egybekötve)
Budapest, 1920. IMIT (Izraelita Magyar Irodalmi Társulat) kiadása.
6.000,
40.
(HOLOCAUST) Benoschofsky Imre (budai majd budapesti főrabbi): Maradék-zsidóság.
A magyarországi zsidóság 1945/46-ban. Budapest, 1946. A Budai Izraelita Aggok
és Árvák Menházegyesületének kiadványa. 126 o. (A könyv postán lett elküldve,
ezért borítója kissé szakadt.)
3.600,-
41.
(HOLOCAUST) Ember Mária: 100 kép. Budapest, 1984. (Fényképek és
gondolatok 1944-ről.) 108 o. (Eredeti kötésben.) 1.600.-
42.
(HOLOCAUST) Fóthy János: Horthyliget – a magyar Ördögsziget. (Beszámoló
az üldöztetésekről) (Budapest, 1945) 89 o. (Eredeti borítóval.)
3.200,-
43.
(HOLOCAUST) Gyenes István: Gestapo. Hitler vérebei. Budapest, (1945)
Magyar Téka kiadása. 80 o. (Eredeti borítóval.) 3.600,-
44.
(HOLOCAUST) Gyenes István-Kiss Károly (szerkesztette): A tízhónapos
tragédia. 1944. március 19-1945. január 20. I-II. rész (együtt)
Dokumentumok és újságcikkek a korabeli eseményekből és sajtóból.
Budapest, (1945.) 56 o. (Eredeti borítóval.)
3.600.-
45.
(HOLOCAUST) György Viktor: A magyar zsidóság nagy problémája.
Budapest, 1942. 33 o. (Eredeti, tökéletes állapotban.) 3.600.-
46.
(HOLOCAUST) Lévai Jenő: Endre László, a magyar háborús bűnösök
listavezetője. Budapest, (1945.) 112 o. (Eredeti borítóval.) 4.000.-
47.
(HOLOCAUST) Lévai Jenő: A fekete SS „fehér báránya” („Kurt
Becher, Himmler egykori kegyence, Adolf Eichmann bizalmas barátja, náci tömeggyilkos,
a magyar gazdasági élet kirablója”) Budapest, 1966. 191 o. + 16 o. képanyag
4.000.-
48.
(HOLOCAUST) Lévai Jenő: Szürke könyv (Magyar zsidók megmentéséről).
Budapest, (1946) 238 o. (Eredeti papírkötésben)
4.000,-
49.
(HOLOCAUST) Makkai János-Némethy Imre: A zsidótörvény (Tasnádi
Nagy András igazságügy miniszter előszavával.) (Teljes, hivatalos, belső
kiadvány) Budapest, 1939. 326 o. + 37 o. mellékletek, függelék és tárgymutató
6.000.-
50.
(HOLOCAUST) Mementó. Magyarország, 1944. (A Nácizmus Üldözötteinek
Bizottsága szerkesztésében készült dokumentum-kötet sok képpel és
adattal.) Budapest, 1975. 359 o. (Kötve, eredeti borítóval.) 3.000,-
51.
(HOLOCAUST) Molnár Ákos: A hitleri árjatörvények teljes szövege és
magyarázata. Budapest, 1938, április. 32 o. (Eredeti kötésben, borító és
néhány oldal foltos.)
5.000.-
52.
(HOLOCAUST) Munkácsi Ernő: Hogyan történt? Adatok és okmányok a
magyar zsidóság tragédiájához. Budapest, 1947. Ajánlással: „A deportálásban
mártírhalált halt sógorom, dr. Winkler Ernő nagykanizsai főrabbi áldott
emlékének!” 252 o. (Eredeti borítóval,)
3.000,-
53.
(HOLOCAUST) Nyiszli Miklós: Mengele boncoló orvosa voltam.
(Debrecen-Nagyvárad, 1947) 165 o. I. kiadás (Amatőr kötésben, a borító
felkasírozva)
2.000,-
54.
(HOLOCAUST) Palásti László: A bori halálút regénye. (Egy túlélő
újságíró beszámolója a bori haláltáborról.) Budapest, Gábor Áron kiadó,
1945. 96 o. (Eredeti kötésben.)
3.200.-
55.
(HOLOCAUST) Parragi György: Mauthausen (beszámoló az üldöztetésről
és a deportálásról). (Budapest, 1945) 91 o. (Kissé szakadt, eredeti borítóval.)
3.200,-
56.
(HOLOCAUST) Petyke Mihály: A Gestapo foglya voltam (riport regény az
üldöztetésekről). (Budapest, 1945) 118 o. (Eredeti borítóval.)
3.600,-
57.
(HOLOCAUST) Salamon Elemér: Mozgó vesztőhely (beszámoló az üldöztetésekről)
(Budapest, 1945). 106 o. (Az utolsó oldalon az 1945. III. 16-i
moszkvai orosz nyelvű engedély nyomtatott változatával.) Eredeti borítóval
3.400,-
58.
(HOLOCAUST) Sós Endre: Európai fasizmus és antiszemitizmus.
(Sok adattal és illusztrációval.) Budapest, (1947). 316 o. (Eredeti kötésben,
aranyozott betűkkel a borítón.) 4.000.-
59.
(HOLOCAUST) Sz. Palkó Vilma: A német halálgyárak. (Korabeli
dokumentumkötet) Budapest, 1945. 93 o. (Eredeti kötésben) 3.600.-
60.
(HOLOCAUST – KÉZIRATOS KÖNYV) Teleki Éva: Nyilas uralmi rendszer
Magyarországon 1944. október 16. – 1945. április 4. (Kandidátusi disszertáció,
gépelt kézirat!) Budapest, 1971. 202+15 o. (Amatőr kötésben.)
3.600,-
61.
(HOLOCAUST) Te vagy a tanú! Ukrajnától Auschwitzig (A magyarországi
Holocaust enciklopédikus feldolgozása számos adattal és fotóval.
Szerkesztették: Pór Dezső és Zsadányi Oszkár. Nagybaczoni Nagy Vilmos
nyugalmazott honvédelmi miniszter előszavával.) Budapest, 1947. 485 o. + képanyag.
(Eredeti, hibátlan kötésben.)
6.000,-
62.
(HOLOCAUST) Tolnai László: Kőszegi végállomás. (Munkaszolgálatos
emlékirat, teljes névsorokkal.) Budapest, 1947. Vörösváry kiadó. 77 o.
(Eredeti kötésben, kissé szakadt borítóval, számozott példány!) 5.000,-
63.
(HOLOCAUST) Vihar Béla: Sárga könyv. Adatok a magyar zsidóság háborús
szenvedéseiből. 1945. Sraga Weil rajzaival. Budapest, (1945). Hechaluc kiadás.
215 o. (Eredeti, megerősített borítóval.) 4.000,-
64.
Igazságot a felvidéki zsidóságnak! (A szlovákiai magyar nyelvű
zsidóság harca a magyar érdekekért és kultúráért.) Budapest, 1939. 64
o.
4.000,-
65.
Imakönyv izraeliták számára (héber és magyar nyelven) Legújabb
teljesen átdolgozott kiadás. Budapest, 1906. Csontfedelű díszkötésben,
aranyozott, szecessziós rézverettel, a hátoldalán HJ monogrammal, aranyozott
lapszéllel. 430 o. 1908 és 1944 közötti születési bejegyzésekkel. A rézcsat
hiányzik! 12.000,-
66.
Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség
emlékkönyvéből. (Képes összefoglalás a magyarországi zsidóság szerepéről
a magyar gazdasági és kulturális életben) Szerkesztette: Vida Márton.
Budapest, 1939. 62 + 2 o. (Eredeti kemény kötésben, sok képpel.)
3.600.-
67.
Katona József: A zsidó orvos a Középkorban. (Mártír zsidó orvosok
emlékének) Budapest, 1948. 46 o. (Eredeti, kiadói kötésben) 2.800.-
68.
Kázméri Kázmér: Biro-Bidjan, A távolkeleti Zsidó Köztársaság.
(Beszámoló a Sztálin által megszervezett és kényszerrel benépesített
zsidó autonóm területről.) (Budapest), 1940.
64 o. (Amatőr kötésben, az eredeti borító felkasírozva)
2.000,-
69.
Kaszniczki Ádám (nagyselmeci teológiai professzor): Dikduk Leson Hakódes
- Grammatica Linguae Sanctae…Bécs, 1791 (!). Bibliai héber nyelvtan, táblázatokkal.
238 o. (Aranyozott gerincű, eredeti egészbőr kötésben, színezett lapszéllel.) 16.000,-
70.
Kauder, Luise: Prager israel(itische) Kochbuch (Prágai zsidó szakácskönyv).
Prága, (1870 ?) 72 o. (Új kötésben, az eredeti fedőlap a borítóra kasírozva.)
RITKA!
24.000,-
71.
Keszi Imre: A várakozók lakomája. A Peszachi Haggada játékos,
irodalmi feldolgozása. Kazár László illusztrációival és borító rajzával.
(Első kiadás) Budapest, 1944 (!) Libanon kiadás, 189 o. (Eredeti borítóval.)
4.000,-
72.
Kiss József költeményei. Budapest, é. n. (Ferenczy Károly, Grünwald
Béla, Hollósy Simon, Réti István Thorma János illusztrációival.) 191 o. Díszkötésben,
gyönyörű, szecessziós stílusú egész oldalas és szövegközti művészi
rajzokkal, aranyozott lapszéllel, borítóval és gerinccel. Helyenként
ceruzanyomokkal.
16.000.-
73.
Kiss József: Legendák a nagyapámról. Teljes kiadás. Budapest, 1926.
(A szerzőről készült rajzzal, számozott példány!) 95 o. (Eredeti kötésben
)
4.000,-
74.
Kiss József: Ünnepnapok. Révai testvérek kiadása. (Díszkötésben,
aranyozott lapszéllel) 125 o.
4.000.-
75.
(KISS JÓZSEF) Rubinyi Mózes: Kiss József (életrajza és méltatása).
I. rész. (Több nem jelent meg.) (Népszerű Zsidó Könyvtár. 9.) 47 o.,
(Eredeti kötésben.) 1.800,-
76.
Klein Jenő (rabbi, fordította és magyarázta): Peszach törvényei (Héber
és magyar nyelven. Budapest, (1927.) 66 + 4 o. (Új kötésben) Dedikált: a
szerző tanítványának ajánlja!
3.000.-
77.
Kovács Alajos: A csonkamagyarországi zsidóság a statisztika tükrében.
Budapest, 1938 (kiadja az Egyesült Keresztény Nemzeti Liga). 80 o. (Eredeti
papírkötésben.) 4.000,-
78.
Krausz Simon (bankár, a frankhamísítási botrány főszereplője):
emlékiratai. Budapest, (1937). Cserépfalvi kiadás. 360 o. (Aranyozott, egészvászon kötésben, a szerző aláírásával!)
4.000,-
79.
Lázár Lajos: Palesztina. Budapest, (1935). 248 o. (Kiadói vászonkötésben,
eredeti borítóval, színes térképpel és sok fényképpel).
2.000,-
80.
Leitner Zoltán: Jaj a legyőzöttnek… Nagyvárad, 1940. Számozott és
dedikált példány! 173 o. (Eredeti kötésben)
3.000,-
81.
(LÖW LIPÓT) Kisteleki Károly: Löw Lipót (1811-1875) élete és működése
1811-1911. Szeged, 1911. 16 o. (Új kötésben, a belső címlapon Löw Lipót képével.) 4.000.-
82.
Löw Immánuel (szegedi főrabbi, 1854-1944): A mi édes Terkánk. Beszéd,
1930. VI. 13. dátumozással. (Aprónyomtatvány, megjelent kb. 50 példányban,
1 nyomtatott oldalon!) 2.000,-
83.
(LÖW IMMÁNUEL) Scheiber Sándor: Keleti dolgozatok Löw Immánuel emlékére.
Budapest, 1947. Dedikált példány, Scheiber Sándor ajánló soraival: „Vámos
Magdának, mély baráti szeretettel. Bp. 50. VII. 19”) Angol, német, héber
és magyar nyelven, fotókkal illusztrálva.
361 + 195 o.
8.000.-
84.
Magyar C’enoh–Urenoh (Mózes öt könyvének legendás zsidó magyarázata.
Jiddisből fordította:) Büchler Zsigmond (alberti-irsai főrabbi).
Dunaszerdahely, 1928. 573 o. (Eredeti kötésben, színezett lapszéllel)
4.600,-
85.
Magyar Hadviselt Zsidók Aranyalbuma. (Az I. világháborúban részt
vett zsidó katonák és kitüntetett hősök emlékalbuma, díszkötésben, fényképeikkel
és adataikkal.) Budapest, 1940. (Aranyozott véset, egészvászon díszkötésben,
a könyvjelzőre helyezett nyomtatott címjegyzékkel) 466 + 80 o.
20.000,-
86.
A Magyar Zsidó Hadi Archívum Almanachja 1914-1916. Szerkesztik: Hevesi
Simon-Polnay Jenő-Patai József. Budapest, 1916. (Szecessziós kiadvány az I.
világháború zsidó hőseiről, irodalmi művekkel, dokumentumokkal és művészeti
mellékletekkel, finom, famentes papíron, eredeti kötésben, művészi
illusztrációkkal.) 160 o. + műmellékletek
12.000.-
87.
Mahler Ede: Keleti tanulmányok. 1. Mikor vonultak ki az izraeliták
Egyiptomból? 2. A naptár az ókori Kelet népeinél. (Népszerű Zsidó Könyvtár)
(Budapest, 1921 körül) 53 o. Eredeti kötésben.
1.800.-
88.
Makai Emil munkái. Sajtó alá rendezte Molnár Géza. I-II. (Az I. kötet
címe: Mi ketten, a II. kötet címe: Zsidó költők) Budapest,(1911.) Az I. kötet
a szerző fényképével illusztrált, gerince javított. Mindkét kötet
eredeti kötésben. (2 db.)
XIII+333 és 348+VII o.
6.000,-
89.
Mezey Béla: Velencei aranyak (és más elbeszélések). (Zsidó témájú
novellák.) Nagyvárad, 1942, Dedikált, a szerző köszönő soraival és aláírásával.
157 o. (Eredeti kötésben,)
3.000,-
90.
(MISKOLC) A Miskolczi Izraelita Nőegylet 75 éves története
1847-1922. Összeállította: Plank Miklós miskolci főjegyző. (!) Előszóval
ellátta Halmos Géza hitközségi elnök.
Miskolc, 1922 48 o. (Eredeti, papírkötésben.)
4.000,-
91.
Moess Alfred: Pest megye és Pest-Buda zsidóságának demográfiája
1749-1846. (A Magyarországi Zsidó Hitközségek monográfiái 2. Szerk.:
Scheiber Sándor) Budapest, 1968. 175 o. (Eredeti papírkötésben.) 3.600,-
92.
Molnár Ernő: Ősatyák. Ábrahám. Mondák és történetek. (Remény
ezüstkönyv: történetek a Talmudból és a Midrásból). Budapest, 1934. 62
o.
1.000,-
93.
Palesztina fejlesztése (Ichud füzetek 3.) Budapest, 1946. (A
Szocialista Cionisták Pártja kiadása!) 28 o.
2.400,-
94.
Palesztina földrajza (térkép melléklettel és fényképekkel).
Kiadja a Gyermek és Ifjusági Alija, a JOINT hozzájárulásával. (Budapest,
1946.) 76 o. (Eredeti borítóval.)
3.000,-
95.
Patai József: Az új Palesztina útjain. Budapest, (1937.) Múlt és Jövő
jubileumi kiadása. (Herzl képével, és sok egyéb képillusztrációval,
Palesztina korabeli életéből.) 291 o. (Eredeti vászonkötésben, aranyozott
felirattal és dísszel a borítón, illetve a gerincen.) 2.200.-
96.
Pataky Arnold: A bibliai Jeruzsálem az ásatások megvilágításában
I. rész: A bibliai Jeruzsálem története (Több nem jelent meg.) Budapest,
1918. (A Szent István Akadémia… felolvasásai, 1. kötet, 2. szám.) 45 o.
(Eredeti, papírkötésben.)
3.000,-
97.
Radnóti József: Kornfeld Zsigmond.
(A zsidó vállalkozó és közéleti személyiség, báró 1852-1909 életrajza.)
Budapest, (1930-as évek). 179 o. (Kötve.)
3.000,-
98.
Relandus, Hadrianus: Antiquitates Sacrae Veterum Hebraeroum. Utrecht,
1712. (!) 510 o. + index. (Eredeti, restaurált félbőr kötésben.)
30.000,-
99.
Rosenthal László-Weinberger József: Ábrahám. Apáról fiúra. Ámos
Imre rajzaival. IMIT (Izraelita Magyar Irodalmi Társulat) kiadása. Budapest,
1930-as évek. 157 o. (Tulajdonosi bejegyzéssel: „Klein József, Budapest,
1944” !)
1.800,-
100.
Stockius, Christian: Clavis linguae sanctae Veteris Testamenti +
Dictionarum breve Chaldaeo-Rabbinicum…
(héber, bibliai héber nyelvtan és szótár a bibliai és rabbinikus arámi szövegekhez.)
Jéna, 1727. (!) (Néhány szép metszettel.) 1198 o. + 50 o. + 134 o. (eredeti,
kissé kopott bőrkötésben.
50.000,-
101.
Strausz Adolf: A római ghettó. (A híres balkanológus tudós alapvető
műve a római zsidó hitközség 2300 esztendős történetéről) Budapest,
1929. Képekkel és fényképekkel illusztrált. 287 o. (Eredeti vászonkötésben,
a borítón és a gerincen aranyozott betűkkel, díszkerettel.) 4.600.-
102.
Szabolcsi Lajos: Vigasztaló (versek) (Ballagi Ernő előszavával)
Budapest, 1940. Korabeli reklámokkal és a kiadó nyomtatott papírjával,
melyben a szerző üdvözli a zsidó olvasókat. 63 o. (Eredeti kötésben.)
1.600.-
103.
Száz év zsidó magyar költői. Budapest, (1940 ?) Kiadja az OMIKE
(Országos Magyar Izraelita Kulturális Egyesület) Kultúrtanácsa. Csergő Hugó
előszavával. 318 o. (Új, amatőr
kötésben, belsőcímlap sérüléssel.)
3.200.-
104.
Székely Béla: Vajúdó ország. Könyv az épülő Palesztináról.
Kolozsvár, 1925. Héber és magyar címlappal.
185 o. 2.000,-
105.
Szilágyi Ernő: (Jacob) Wassermann zsidó önvallomása + Jacob
Wassermann: A fürthi Messiás. Kolozsvár, 1943. 104 o.
2.600,-
106.
Tal-Orot. Trauer-Album. Gebete und Betrachtungen für die Seelenfeier,
Jahtzeit und an den Gräbern aller Verwandten von Oscar Sachariasohn. Budapest,
1900. (Héber és német nyelvű gyászimák, Weisz Simonné Pollatschek emlékére
kitöltött évfordulónaptárral.) 95 o. (Enyhén kopott, eredeti, művészi díszkötésben.)
4.000.-
107.
Wasserman, Jacob: Die Juden von Zirndorf. Berlin-Wien, 1918. A
tulajdonos nevének (dr. Oppenheimer Rezső) névbejegyzésével. 362 o.
(Eredeti, szép félbőr kötésben.)
3.000,-
108.
Winkler Ernő (volt nagykanizsai rabbi, a holocaust áldozata): Adalékok
a zsidó eskü (juramentum more Judaico) középkori történetéhez. Budapest,
1917. (Doktori disszertáció, megjelent kb. 100 példányban!) Felvágatlan példány.
A belső címlapon a szerző soraival: „Főtisztelendő nagyságos dr. Kiss
Arnold főrabbi úrnak, a Ferencz József Orsz. Rabbiképző Intézet vezérlőbizottsági
tagjának őszinte nagyrabecsüléssel és mély tisztelettel: Winkler Ernő”.
74 o. (Új kötésben, az eredeti borító felkasírozásával.)
4.000.-
109.
A Zsidó Állam (Általános
Cionista Blokk kiadás, felelős kiadó: Nussbaum Pál). Ünnepi emlékkönyv,
Izrael állam megalakulásának alkalmából, sok értékes tanulmánnyal, Herzl
Tivadar fényképével, a borítón Izrael zászlajával. (Budapest, 1948.) 324
o. (Eredeti, kiadói kötésben.) 4.000,-
110.
A zsidó vallás törvényei. Héber törvénykönyvekből magyarra fordította
Friedman Benjamin. Miskolc, 1931. A szerző kiadása, 64 o. (Eredeti papírkötésben.)
3.600,-
111.
Zsidó Plutarchos (egyetemes és magyar zsidó életrajzok a zsidóságtudomány
legjelentősebb alkotóiról: Löw Lipót, Rieser Gábor, Zunz Lipót, Bacher
Vilmos, Bloch Mózes és Kaufmann Dávid, a tudósok képeivel.) I-II. (Népszerű
Zsidó Könyvtár) Budapest, (1921 körül). (Eredeti kötésben.) (2 db.)
3.600,-